Zdeněk Šafář - SKICROSS RIDER - Reprezentant ČR
DĚKUJE VŠEM PARTNERŮM ZA SPOLUPRÁCI      PO VŠECHNA TA LÉTA

Něco o mě

AhojTextové pole: Mgr. Zdeněk Šafář 
* 27.7.1978 (Trutnov)
Klub: DUKLA LIBEREC
         Ski-X RIDERS
 
 
 
 
 
jsem

 

 

Narodil jsem se v Trutnově. Někdy se tomuto městu přezdívá Brána východních Krkonoš a s Krkonošemi je až doposud spojen celý můj život. Celý život žiji ve "svých" milovaných "Krkohorách" ve Svobodě nad Úpou a doufám, že se odsud nikdy, kvůli čemukoliv nebudu muset stěhovat.

 Když už se tahle kapitola jmenuje "Něco o mě", tak já na sebe něco prozradím. Tak asi jako každý mám za sebou několik let učení a studování. Začal jsem na ZŠ ve Svobodě nad Úpou, pokračoval jsem na gymnáziu Trutnov, potom na TU Liberec (Sportovní management) a své vzdělání jsem prozatím zakončil na Univerzitě Palackého Olomouc, kde jsem na FTK vystudoval management sportu a rekreace.

Možná se sem bude hodit i tento odstavec, protože to o čem se v něm bude psát patří bytostně k mojí osobě a všichni, kdo mě alespoň trochu znají to musí potvrdit, a protože nechci nikoho zklamat, tak si to ani tady neodpustím. Stejně tak jako vlastně vždy a všude. Ano bude samozřejmě řeč o lyžování. Lyžovat jsem začal v dvou a půl letech a závodit jsem začal hned jak jsem poznal rozdíl mezi červenou a modrou bránou. Samozřejmě jsem nejdřív závodil v  alpských disciplínách, protože skicross se tehdy ještě nejezdil. V alpských disciplínách jsem dosáhl mnoha úspěchů (juniorský mistr ČR 1995 slalom, 3.místo MČR 1995 obří slalom, účast na juniorském mistrovství světa 1997 a1998), ale nebudu to tady do podrobna rozebírat, protože od toho je kapitola "Sportovní úspěchy". Jen snad ještě, že v současnosti závodím hlavně ve skicrossu. Kdo by snad nevěděl co je to za sport tak viz kapitola "Co je to skicross"

No kamarádi, kteří nejsou lyžaři, a není jich málo, o mě říkají, že snad i "seru" sněhový koule, protože o tom bílým nesmyslu mluvím pořád, nebo snad by bylo lepší říct, že debata se mnou o čemkoliv vlastně vždycky může skončit u sněhu a lyžování. Je to prostě nevyčerpatelný a u mě vším prostupující zdroj radosti a uspokojení.

Mimo lyžování mě zajímá ještě spousta dalších věcí, ale vzhledem k časovému vytížení lyžováním, které mě i živí, protože již několik let pracuji jako trenér alpského lyžování, se široký rozptyl zájmů poněkud zúžil na několik aktivit. Mezi ně patří tvrdá muzika (tedy jenom poslech, ale jednou si najdu čas a začnu bušit do bicích), když říkám tvrdá tak myslím tvrdá (Sepultura, Samael, Six feet under, Rotting Christ, Opeth, Death, Kretor, Ektomorf, Lokomotive...). Je toho moc, takže to opravdu nebudu všechno vypisovat, ale rád si poslechnu i jiné rockové kapelky a ani nemusí být úplně z nejtvrdších, taky Jazz a dobrý Hip-hop, možná se to trochu neslučuje s Metalem, který tvoří základ mého poslechového repertoáru, ale třeba v autě je to super. Jo když jsem u toho ježdění v autě, tak to mě zatím taky docela baví, ale někdy, hlavně v zimě, když se jezdí z místa na místo a pořád je to dokola, tak mi to docela leze krkem. No mnohem radši jezdím na kole. V současnosti vlastním celoodpružené Specialized FSRXC v červeném provedení. No prostě nádherná hračka. Jinak taky ještě lezu po skalách (hlavně sportovní lezení). Nikdy neodmítnu nabídku si zahrát jakoukoliv sportovní hru. Nejradši baseball, ale hrozně špatně se shání bandička na tuhle super hru. Asi jsem určitě na něco zapomněl, ale to je asi normální. Ne?

Pokud vás snad ještě něco zajímá, tak napište a já vám odpovím.           Kontakt

Zpět na úvodní stranu